Jdi na obsah Jdi na menu
 


VYŠŠÍ JÁ...

 

Jak rozlišit „Vyšší Já“ od ega?
Občas se mě ptáte, jak máte poznat, že k Vám promlouvá „Vyšší Já“ a ne ego. Pro některé z Vás je rozlišení jednodušší, pro některé velmi složité. Je to velmi individuální, stejně tak, jako každý z nás je jedinečný. Všechno chce praxi.
Ego většinou něco usilovně „Chce“. Vyšší Já je tiché.
Při odpovědi Vyššího Já víme, že to co nám sděluje, je to správné. Jsme klidní a prostě „Víme“.  A protože je tak tiché, občas máme tendenci ho ignorovat, nevnímat.
Pozorujte své pocity. Ego nás chválí, a když se nám něco nedaří, tak vyčítá, kdežto duše nevyčítá nikdy.
Co musí člověk udělat, aby slyšel, co mu říká tichým hlasem někdo druhý? Musí nejprve sám přestat mluvit. Tedy, abychom slyšeli tichý hlas, musíme se sami naladit na "frekvenci ticha". Pokud se člověk vnitřně utiší a zklidní, frekvence činnosti jeho mozku se snižuje a dosáhne-li hladiny alfa (7-12Hz), získává myšlení nové a mimořádné vlastnosti.

Ego spotřebuje ke své činnosti mnoho energie. Oblast ega patří do sféry mnohem prudších vibrací. Žádný z těchto hlasů není hlasem Vyššího Já, na této "vlnové délce" se nic takového nevyskytuje. Nejvyspělejší formou hlasu, který je v této zóně možno uslyšet, je maximálně hlas zdravého rozumu.
Oblast "Vyššího já" je oblastí, kde se hlasy samy od sebe začínají utišovat, rozpory mezi nimi se vyjasňují a všechno se vylehčuje. Je to "sféra bez hlasu", kdy psychika přijímá inspiraci z trochu jiných zdrojů, než tomu bylo v hladině beta a způsobem, který je mnohem čistší a bezprostřednější, nežli jsou mentální procesy a jejich verbalizace.
/Hladina beta = od 12Hz nahoru = náš běžný stav při denních činnostech/
/Hladina delta a théta jsou spánkové stavy/
/Hodnoty přes 40Hz jsou zdraví škodlivé – velké nervové vypětí, stres /může končit infarktem/
                                                 Monica Esch
                                                                                     16. 1. 2013