Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejčastější dotazy, odpovědi, komentáře

14. 5. 2011

Přehled komentářů

/přesunuto ze starší rubriky/

Rubrika byla z časových důvodů pozastavena...odpovídám nadále formou mailů...

 

Dotaz od Martiny: Do jaké úrovně můžu předpokládat, že horoskopy jsou pravdivé?

Odpověď: Podle mého názoru astrologie funguje a pravdivá je. Nemůžete však očekávat, že by Vám řekla, že zítra v poledne se stane to či ono. Rozhodně ale odhalí nečekané věci a to jak z horoskopu narození - charakter, vlastnosti, talenty, nedostatky a problémy, včetně zdravotních dispozic. Co se prognostiky týče, tak i zde většinou velmi dobře vychází. 

Dotaz od Honzy: Jsem Beran a už poněkolikáté mám partnerku narozenou ve znamení Lva. Je to náhoda, nebo se k sobě tato dvě znamení tak hodí?

Odpověď: Myslím, že je to spíš určeno Vaším výběrem podobných partnerek. I když v zásadě lidé se Sluncem v Beranu a Sluncem ve Lvu si spolu dobře rozumí. Ale vždy záleží na celkovém horoskopu. Ve vašem horoskopu, bude zřejmě naznačeno, že Vám imponují silné osobnosti, které mají určité charisma a dostatek ohnivé energie. Obecně jsou Lev i Beran ve stejném (ohnivém) živlu.To naznačuje podobné naladění, ale je zde i riziko konfliktů, Beran i Lev  neradi ustupují. Určitě je důležitý i věk obou partnerů. V mládí se ohnivá znamení přitahují, v pozdějším věku to může být jinak, ale jak jsem zmínila již výše, záleží na celkovém horoskopu.

Dotaz od p. Lenky: Pořád čtu o Ascendentu. Co je to ten Ascendent a jak ho zjistím?

Odpověď: O Ascendentu se píše opravdu hodně. Ascendent nám ukazuje základ osobnosti a způsob, jakým se přizpůsobujeme svému prostředí. Jednoduše laicky řečeno nám znamení Ascendentu ukazuje jak nás vnímají druzí lidé, jak působíme na své okolí, jak vypadáme...Ukazuje nám, jací skutečně jsme.  Ascendent zjistím z data, místa a času narození. A protože se přesouvá velmi rychle, je dobré znát co nejpřesnější čas :), bez znalosti Ascendentu - nebo-li při neznámém času narození - má astrolog jen omezené možnosti, protože základní prvek chybí.

Dotaz od p. Zdenka: Dá se z horoskopu zjistit jaká čísla mám vsadit, abych vyhrál?

Odpověď: Nedá. Astrologie patří dle mého názoru pod křídla hermetismu, tedy esoterních nauk (uzavřený, tajný) a cílem hermetismu je zejména život v souladu se Zákony Universa. Pokud byste se chtěl takto obohatit ve svůj prospěch, pak zřejmě neuspějete.

Dotaz od Nuni: Jak se dívá astrologie na změny klimatu? Je možné vysledovat to, co se děje poslední roky s počasím?

Odpověď: Astrometeorologií se nezabývám, ale každopádně je do jisté míry možné odhadnout jaké bude počasí. 

Dotaz od Petry: Chtěla jsem zjistit Ascendent dcery a vyšel mi rozdílně. Někde mi to vychází ASC Lev a jinde Panna. Jaký má tedy Ascendent?

Odpověď: Podle knih a časopisů se můžeš těžko řídit. Tvá dcera má Ascendent ještě ve Lvu ( 29°12'23''). U určování Ascendentu by bylo ideální znát i přesnou minutu. Právě někdy tou jedinou minutou přechází jeden Ascendent ve druhý a horoskop se mění.

Dotaz od  Ilony: Jak se určuje v horoskopu přesný čas narození? Mám pouze přibližný čas a chtěla bych zjistit přes astrologii čas přesný.

 Odpověď: Přesný čas narození ví tvá matka a měl by být v záznamech z tvé karty v porodnici kde ses narodila. Pokud někdo nemůže zjistit přesný čas ani z archivu z porodnice, pak astrologie k tomuto používá rektifikaci na základě osudových událostí pomocí primárních direkcí, ale nikdy to není jisté. Stoprocentní jistotu Vám nedá nikdo.
Rektifikace - je složitá věc a zase záleží na dotyčných osobách co si budou pamatovat otec , matka, svatba, úmrtí, nemoce atd...

Dotaz od Marka: Narodil jsem se ve Valticích, ale porodnice je už zrušena, maminka si přesný čas nepamatuje a na matrice tyto údaje již nevedou. Je možné zkusit zapátrat ještě někde jinde?

Odpověď: Archivace z valtické porodnice je nyní v břeclavské nemocnici, stačí si zavolat na informace, tam Vás přepojí na příslušnou osobu, která si od Vás vyžádá jméno Vaší maminky za svobodna, její datum narození, Vaše jméno a datum narození a dohodnete si termín předání. Tato služba je zpoplatněna (cca do 80,-Kč). 

Lidé narození do roku 1959 už zde tyto informace bohužel nenajdou, nedávno mi přišla informace, že se tyto archiválie již spálily...ale za zkoušku nic nedáte a možná, že právě Vy budete mít štěstí, že se Váš porodopis ještě najde :)

Pár slov...

Vzhledem k tomu, že se neustále setkávám s nepochopením co to vlastně astrologie je, co by měla říci a proč je důležitý osobní horoskop, ráda bych zde uvedla pár slov k nápravě a zamyšlení. Astrologie není věštění budoucnosti a u každého jednotlivce se v jeho horoskopu objeví pouze to, co je mu dáno, to jsou předpoklady pro tento život. To znamená jistá omezení a možnosti v jeho životě, v první řadě charakter osobnosti, velikost ega, duchovní vývoj, způsob komunikace, kariérní nasměrování, typ partnera,atd. Proto se díváme na Radix (laicky řečeno na kolečko) jako na kolo osudu. Zde máme 12 znamení, 12 domů, 8 planet + Slunce a Měsíc. Každý dům znamená jednu lidskou činnost, proto je pro výpočet domů důležitý přesný čas narození. V tomto radixu je načrtnut v hrubých rysech náš osud.
Lépe jistě chápou lidé, kteří jsou si vědomi svého duchovního vývoje a dobře vědí, že zde na zemi nejsou poprvé. Karmické uzly, které horoskop také obsahuje, zde ukazují na úkol každého jednotlivce v tomto životě. Lidem na duchovní cestě není neznámo, co to je karma a karmická spirála vývoje duše. Základem Božského poznání jsou okultní vědy, mezi které Astrologie patří. Není divu, že se jedná o učení skrytá a ne každému přístupná. Tím je myšleno, že někdo ještě nedosáhl určité duchovní úrovně, kdy začíná chápat smysl svého bytí tady na zemi. Z tohoto je vidět jak je astrologie důležitá nauka. Je to věda exaktní a pozornému člověku neujde poznání, že vše souvisí se vším, a že na světě náhoda neexistuje. Chápe-li se člověk jako individualita a uvědomuje-li si svoji důležitost jako jedince, je srozuměn se skutečností, že za svůj osobní vývoj nese zodpovědnost pouze on a nikdo jiný, tak je na nejlepší cestě stát se lepším a přínosnějším člověkem pro společnost.
Astrologie pomáhá lidem na cestě životem, ať duchovně probuzeným či neprobuzeným. Dává návod jak se stát lepším a jak co nejvíce a nejlépe využít šancí, které osud nabízí.
Proto by měl každý člověk svůj horoskop znát.
 

 

Dotaz
(Helča, 18. 10. 2011 20:33)
Dobrý den,
šla by udělat i nějaká krátká předpověď?Jestli ano, tak kolik by to stálo?Jsem bez práce, v rozvodovém řízení a moc peněz zrovna nemám, ale vím, že v televizi odpoví i na jednu otázku, tak to asi jde, ale nevím jestli to taky děláte.
Děkuju za odpověď
Re: Dotaz
(astromo, 20. 10. 2011 22:46)
Dobrý večer,
ano šlo by to, ozvěte se mi na e-mail, domluvíme se podrobněji.
Skvělá věc
(Alanis2, 7. 10. 2011 15:49)
Horoskop od paní Moniky mám a musím říct, že jsem naprosto spokojena. Kdo chce opravdu poznat sám sebe a zapracovat na sobě, pak mu osobní horoskop docela dost pomůže. Je to opravdu taková mapa životem, jak se v něm píše :). Díky a nemohu jinak, než doporučit.
Re: Skvělá věc
(Radunka, 11. 10. 2011 14:51)
Taky mám-super:). Ráda bych i partnerský, jen nevím jak z manžela vymámit čas narození, ten na takové věci moc není :).
Re: Re: Skvělá věc
(elmanulik, 14. 10. 2011 21:57)
Zkuste to přes maminku, na matrice, a nebo v porodnici :). Jen by o tom asi manžel měl vědět, nebo mu to dejte jako dáreček, třeba k Vánocům :)
Re: Re: Re: Skvělá věc
(Monika - autorka stránek, 14. 10. 2011 22:19)
Zdravím všechny komentátory na mých stránkách a děkuji za příspěvky :).
Připojím se ke komentáři Radunky a Elmanuli - nejsem si jista zda Vám tyto informace na matrice či v porodnici dají, pamatují na ochranu osobních údajů :). Většinou je potřeba, aby se zrozenec dostavil sám, údaje mu sdělí po předložení občanského průkazu+podpis (dále je nutno uvést jméno matky za svobodna). Nicméně od některých klientů je mi známo, že stačilo zavolat a údaje o porodu mu byly zaslány poštou.
Ovšem v břeclavské porodnici platí první varianta - tedy OP+podpis.
Souhlas
(1.hanulix, 7. 10. 2011 21:32)
Dobrý den, souhlasím s Vámi, horoskop mám taky a určitě jej nechám vypracovat i pro své dvě malé děti. Věřím, že tím i předejdu různým chybám ve výchově :)
Re: Souhlas
(Zdena, 8. 10. 2011 12:42)
No já právě čekám na ten svůj, tak snad mi to taky něco dá :)
Re: Re: Souhlas
(elmanulik, 13. 10. 2011 19:47)
Taky jsem čekala, ale do týdne jsem ho měla v ruce a teď si to čtu každý večer před spaním :). Pěkně řádek po řádku, a poznávám i to, co jsem si doteď o sobě vůbec neuvědomovala, a něco si člověk ani přiznat nechce, ale ten horoskop je pravdivý, přiznávám, ač některý řádek čtu nerada :-), některý naopak ráda-i několikrát po sobě :-)

Poděkování

(Patrik Walek, 14. 10. 2011 22:33)

Chtěl bych moc poděkovat za Vaši práci a všem ještě váhajícím (také jsem dlouho váhal) sdělit, že se není čeho bát, naopak. Horoskop je pěkně zpracovaný, žádné strohé psaní. Jsou vloženy krásné obrázky. Ten můj byl dosti povzbudivý. Přivedl mě i k zamyšlení nad sebou samým, ně že bych se dříve nezamýšlel, ale teď jsem věděl, kterým směrem se ubírat.
Byl mi zdarma přiložen i výhled na další léta a musím říct, že už teď spousta věcí sedí.
Ještě jednou děkuji paní Monice a přeji mnoho dalších spokojených klientů.
Patrik Walek

pochvala
(Iris, 26. 4. 2011 18:04)
Moooc pěkný,to se mi líbí!A jak dlouho by trvalo vypracování takového horoskopu?Zatím je to nejlevnější z těch,co jsem viděla.Takže by mě docela zajímalo dovědět se něco o sobě.Brzy se s vámi spojím a domluvíme si podrobnosti.Brzy nashledanou.
Re: pochvala
(astromo, 26. 4. 2011 18:26)
Zdravím Vás Iris,
horoskop odesílám většinou do týdne od objednávky, pokud mám
zrovna více objednávek, pak ihned informuji o zpoždění. V případě naléhavosti, např. dárek pro blízké atd., se samozřejmě vynasnažím horoskop vypracovat co nejdříve.
Děkuji za komentář a přeji pěkný den, Monika
Re: Re: pochvala
(astromo, 28. 4. 2011 20:48)
Děkuji Soničko za pochvalu, budu se na Vás těšit :)
pochvala
(sonička, 27. 4. 2011 12:18)
nádherné a velmi srozumitelné stránky :-)). Budu vaší věrnou zákaznicí . :-))
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

Monica ESch,13. 1. 2013 21:26

Dobrý večer, paní Alenko,
vítám Vás v novém roce i na mých stránkách a děkuji za tak krásný komentář.
Obrázky tvořím s velkou láskou, je jich tady zatím málo, protože mi nezbývá příliš času na focení a vystavování, některé jsou již prodané, tak jsou smazány, nebo se sem ani nestačily dostat.
Jsem ráda, že se líbí, vždy mě takový komentář zahřeje u srdíčka :)
Musím poděkovat tam nahoru, že mi stále vedou ruku :)
Ještě jednou děkuji a přeji vše krásné na Vaší cestě...
S láskou a úctou
Monica Esch

Minigalerie v pastelích

Alena,13. 1. 2013 18:30

Dobrý večer v Novém roce 2013 Moničko,
to je nádhera se dívat na Vaše obrázky kreslené pastelkami v minigalerii.
Vaše dušička a niterné vnímání a rozdávání musí být ...ušlechtilé.....
protože ty dílka jsou plné něhy a lásky...děkuji za krásný zážitek....pěkné dny a štěstí....Alena

obrázek

nunu,19. 12. 2012 11:20

dobrý den, moc se mi líbí obrázek ve Vaší minigalerii 2, taková fialová spirálka, chtěla bych si ho koupit prosím řekněte mi kolik stojí a zda ho lze poslat poštou :-) velice mě zaujal , cítím z něj zvláštní energii, děkuji mockrát za odpověd.

Re: obrázek

Monica Esch,19. 12. 2012 23:07

Dobrý večer,

fialová spirálka, na kterou se ptáte je zalaminovaná, velikost A5. Tyto obrázky prodávám za 100,-Kč, lze je zaslat poštou jako běžné psaní/v obálce/. Zatím se nestalo, že by obrázky nepřišly v pořádku. Mohu zaslat i jako cenné psaní, ale poštovné se navýší cca o 50,-Kč/poplatky české poště/.
Obrázek mohu dodat i v bílém rámečku - 200,-Kč vč.poštovného a balného /bublinková obálka/
Pokud budete mít o obrázek zájem, kontaktujte mne prosím e-mailem /v rubrice Kontakty/, v případě, že budete chtít doručení ještě do Vánoc, pak můžete i volat nebo zaslat sms s Vašimi údaji...pokusila bych se obrázek odeslat ještě zítra.
Děkuji za tento dotaz a zároveň se omlouvám všem,kteří se takto dotazujete... bohužel mi zatím nezbývá příliš času, abych ceny a ostatní informace dodala na webové stránky, ale slibuji, že se polepším :)

Přeji krásné vánoční svátky

S láskou a úctou
Monica esch

Re: Re: obrázek

nunu,20. 12. 2012 9:44

děkuji za odpověd obrázek bych chtěla až po novém roce takže je ještě čas, ale určitě si ho vezmu na mail Vám zašlu adresu , vím že toho máte určitě hodně, tak není kam spěchat :-)

Re: Re: Re: obrázek

Monica Esch,20. 12. 2012 11:23

Dobrý den,

tak to je v pořádku, když nespěcháte :). Teď před Vánoci chtějí všichni všechno hned a na poslední chvíli, tak už jsem tak reagovala i já :).

Děkuji za důvěru a přeji krásné svátky, plné lásky, klidu a pohody.
Monica Esch