Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krystaloterapie

Krystaloterapie

Krystaloterapie je celková harmonizace těla a psychiky člověka pomocí drahých kamenů. Krystaly a jiné vzácné nerosty používali již kněží k náboženským účelům, pracovali s nimi také věštci a astrologové. Nerosty mohou kladně působit na lidi i na zvířata, ovlivňovat energetickou rovnováhu prostorů, budov atd.
Jsou kameny, které dokážou otevřít své srdce a projeví touhu pomoci světu lidí. Taková energie, je-li člověkem správně pochopena a použita, je pravým požehnáním. Přirozeností kamenů je, že mají program sloužit nejvyššímu Dobru, Světlu a Lásce. Každý člověk může přijímat pomoc našich mladších kamenných přátel, kteří nejsou zatíženi egem, představami, sobectvím a touhami. Přicházíme do období, kdy se mění energie celého lidstva, proto i léčení lidí prochází změnami. Po roce 2012 se bude mnohem více pracovat s léčivými vibracemi, světlem.
Při koupi kamínku dbejte vždy na jeho kvalitu. Barva kamene by neměla být vybledlá, kámen by neměl být popraskaný, poškozený. U čirých kamenů se zaměřte na to, aby nebyly výrazně popraskané či mléčné. Pro léčbu pokud možno nepořizujte kameny černé a šedé barvy.

Tromlované kameny- jsou kamínky "obroušené" do příjemného tvaru. Jejich velikost se označuje stupnicí S - M - L - XL. Pro léčení postačí velikost S či M.

Surové kameny- jsou kameny neopracované - většinou se vyznačují lepší energií. Mnohdy vypadají obroušené kameny lépe, ovšem právě ty neopracované jsou vhodnější. 
 
Očista kamenů
Kameny potřebují pravidelnou péči.
Když si domů donesete nový kamínek, nechte jej přes noc očistit ve skleněném džbánku se studenou vodou.
Pokud máte kamínků více, nenechávejte je uskladněny všechny dohromady. Rozestavte je tak, aby mohly "dýchat" a měly přístup k dennímu světlu. Obecně platí, že není dobré kameny míchat v jedné nádobě. Obzvláště ne modré a fialové.
 
Průběžná očista kamenůpřibližně jednou za měsíc je vhodné kámen propláchnout asi 5 minut pod tekoucí vodou (nejlépe studánkovou nebo filtrovanou) a položit ho na pár hodin na slunce. Nebo jej nechat ve džbánku s vodou přes noc.
Dobíjení - kameny energeticky dobíjíme nejlépe na dopoledním sluníčku - jaspis , křišťál, citrín, karneol (max. 10 minut na přímém sluníčku).
Některé druhy se ovšem na přímém slunci nenabíjejí, spíše v polostínu.                                   
Měsíční svit ametyst, fluorit, růženín.
Kámen aktivovaný na přikládání
Kámen je třeba mít odděleně od ostatních kamenů, které nejsou určeny na léčbu. Nejlépe je takový kámen dávat do měkké bavlněné látky či ho mít v krabičce. Před použitím ho držte chvíli v dlani, než se ohřeje. Poté ho položte doprostřed hrudní kosti a nechte ho ležet alespoň 10 minut či podle pocitu déle. Po přikládání kámen opláchněte pod studenou vodou a opět ho uložte na své místo. Jednou za 2 týdny kámen nechte nabít na slunci. Takto vám kámen může s láskou sloužit mnoho let. Nikdy nepoužívejte kámen rozlomený, prasklý či jinak poškozený.
Jakmile kamínky popraskají či zmléční, je to signál, že ze sebe vydaly, co mohly. Nevyhazujte je do koše, ale za jejich práci jim poděkujte a vraťte je do země. Můžete je dát i ke kytkám do květináče.
Kameny na nás působí několika směry
- harmonizují organismus
- posilují oslabená místa v organismu
- uvolňují přetížená místa v organismu
- přikládají se na bolestivá místa
- minerály se mohou používat jednotlivě nebo v různých kombinacích
- působení přirozených barev
Jedinou podmínkou je každodenní, alespoň třicetiminutový přímý kontakt kamene s tělem.
Vodu, ve které byl polodrahokam přes noc, lze pít (vnitřní problémy, hubnutí), nebo používat k mytí (nemokvavé kožní nemoci, oční potíže).
Posilující kameny
Zrak : Beryl , Smaragd ,Akvamarín , Růžový Křemen
Sluch : Onyx , Jantar , Safír
Čich : Jaspis , Turmalín
Chuť : Topaz , Turmalín
Paměť : Smaragd , Mechový Achát
Koncentrace : Beryl , Smaragd , Onyx , Karneol
Klid mysli : Jadeit , Spinel , Ametyst
Meditace : Ametyst , Fluorit , Křišťál
Očištěné a aktivované kameny do příbytku
 
Ametyst s Růženínem
Tato kombinace je velmi účinná, pokud se položí do nejvzdálenějšího pravého rohu v bytě, či domě od hlavního vchodu. Spojením těchto kamenů a jejich aktivací vzniká vibrace, která do domu přináší ochranu lásky, partnerství, štěstí a klidu domova. Kameny jednou za měsíc omyjte pod tekoucí vodou, nejlépe u studánky a položte je na pár hodin na slunce. Pečujte o ně s láskou a ony se vám za vaši péči odmění. Věnujte jim denně pár myšlenek díků a dívejte se na ně jako na své kamenné přátele. Energie, kterou takto spolu s kameny v domě vytvoříte, vám bude pomáhat v každodenním životě.
Citrín
Tento nádherný zlatavý krystal přináší do domu či bytu hojnost v materiální podobě. Je třeba, aby byl položen v nejvzdálenějším levém rohu od hlavního vchodu. Věnujte mu svoji pozornost a žehnejte jeho schopnosti vám pomoci přivést do vašeho života hojnost a dostatek. Tento kámen můžete položit nejlépe do dřevěné misky, či na měkkou látku a obklopit jej dalšími, vám milými kameny. Také ho můžete nechat působit samostatně, záleží pouze na vás. Kameny jednou za měsíc omyjte pod tekoucí vodou, nejlépe studánkovou a položte na několik hodin na slunce.
Aragonit
Tento kámen dokáže transformovat geopatogenní poruchy a pročišťovat i vzdálené zablokované energetické dráhy. Aragonit položte do středu kruhu, který je vyroben z měděného drátu (který je svařený). Velikost kruhu musí být nejméně 40cm. Tento odrušovač geopatogenních zón je naprosto bezpečný a účinný. Při silné zóně raději použijte aragonit v podobě ježka.
Který krystal na co použít?
Achát
Posiluje organismus, pomáhá při očních a dýchacích problémech a skleróze. Posiluje funkce vnitřních orgánů, pomáhá při epilepsii, nemocech kůže i popáleninách a horečnatých infekcích, utišuje bolesti hlavy. Achát prý zmírňuje i následky kouření. Posiluje odvahu, odstraňuje neklid, apatii.  Přináší štěstí, je talismanem umělců.
Akvamarín
Mírní podrážděnost, agresivitu i stavy deprese. Pomáhá při onemocnění dýchacích cest, sliznice a plic, zmírňuje kašel, léčí nemoci žaludku a jater, působí i při kožních alergiích. Akvamarín se používá i k uvolnění strnulé šíje, při poruchách činnosti žláz.
Amazonit
Tlumí přebytek energie, pomáhá zjemnit a vyvážit city, slouží na ochranu před vlastními emocemi.
Ametyst
Barva: většinou zbarvený do fialova
Je mimořádně mocný kámen s velkou ochrannou silou. Je obdařen vysokými spirituálními schopnostmi. Ametyst je kámen, který blokuje geopatogenní zóny a negativní energie kolem nás. Má silnou léčivou a očistnou schopnost. Pomáhá překonávat závislosti a bloky všeho druhu. Pomáhá při čerstvých otocích, hematomech, ganglionech, tenisovém lokti, zduření mazových váčků, cystách na pojivých tkáních. Kámen přirozeným způsobem pročišťuje krev, podněcuje produkci hormonů, zmírňuje bolest hlavy, uvolňuje napětí a pomáhá při poruchách sluchu. Zajišťuje klidný a hluboký spánek.Přináší velkorysost, zdraví a věrnost. Pomáhá při migréně, nespavosti, nemocech jater, střev a při cukrovce. Omezuje účinky radioaktivního záření. Omezuje také růst tukové tkáně, zlepšuje zažívání, funkci slinivky břišní, čistí krev i krevní cévy, léčí epilepsii, sklerózu, kožní onemocnění a posiluje imunitní systém. Pomáhá s astmatem, bolestmi zad i křečovými žilami. Ametyst dodává také odvahu a odstraňuje trému i stres.
Avanturin
Z hlediska léčitelů pomáhá při kožních nemocech (mokvavé kožní vyrážky), prospívá očím (záněty spojivek), omezuje padání vlasů. Používá se při nemocech srdce a nekolikových poruchách žaludku a žlučníku. Přináší přátelství.
Citrín
Starším lidem dodává energii, chrání před negativními účinky záření, pomáhá při nervozitě a únavě. Podporuje imunitní systém. Těm, kteří citrín nosí, má pomáhat překonávat deprese, kladně působit na poruchy zažívacího ústrojí, cukrovku, napomáhá očistě střevního traktu, léčení dýchacích cest. V neposlední řadě čistí citrín krev a podporuje tvorbu bílých krvinek. Rozvíjí intelektuální tvůrčí schopnosti.
Diamant  
Diamantová voda je nejvhodnější jako ochrana před nákazami a na vyrovnání nervové rovnováhy. Sv. Hildegarda tuto vodu doporučovala proti žloutence. Velmi dobře působí při alergiích, zeleném očním zákalu a veškerých chronických potížích. Obnovuje rovnováhu metabolismu. Diamant působí proti strachu, obavám a duševnímu utrpení i proti záření z mobilních telefonů. Posiluje lásku mezi partnery. Je to jeden z mála kamenů, který není potřeba nikdy dobíjet, jen očišťovat.
Surový diamant je určen pro výrobu elixíru – diamantové vody.
Granát
Pomáhá při všech nemocech srdce, krve, kožních chorobách, při hormonálních. Léčitelé ho aplikují při zánětech klubů, revmatických potížích a nemocech kostí. Kladně působí na sebedůvěru, léčí impotenci, pomáhá při depresích.
Hematit
Nastoluje v těle klid a mír. Velmi silně působí v duševní rovině, pomáhá plachým ženám, zvyšuje sebevědomí a schopnost přežít. Posiluje vůli člověka k životu, který je teď a tady. Pomáhá překonávat různé návyky a závislosti. Je účinný u lidí, kteří se přejídají a kouří. Je to kámen krve. Léčí oběhové potíže, anemii a jiné nemoci krve. Podporuje činnost ledvin a pomáhá zregenerovat jejich tkáň. Podporuje ukládání železa a tvorbu krvinek. Je účinný při křeči v nohou, horečkách a zlomeninách. Také pomůže při nespavosti a úzkosti.
Hematit je vhodný na přikládání i výrobu elixíru.
Při bolestech ledvin, neklidném spánku, vředových onemocněních a bolestech kloubů, také při křečových žilách. Léčitelé používají hematit při artróze, onemocněních kloubů a páteře. Hematit pomáhá u ženských, jaterních a ledvinových onemocnění (včetně cukrovky), při nemocech plic, očí, prostaty, srdce, vysokém krevním tlaku a padání vlasů. Hematit dále pomáhá při kolikových bolestech, střevních nemocech, bolestech hlavy. Pomáházbavit se lítosti i zklamání, zesiluje paměť a odvahu.
Chalcedon
Barva: jemně modrá s nádechem do lila, někdy s pruhováním
Pomáhá odstranit hněv člověka, je vhodný při poruchách řeči a harmonizuje psychiku. Kámen pohlcuje negativní energii, uvádí tělo, mysl a city do harmonie. U kojících žen podporuje tvorbu mateřského mléka a ukládání minerálních látek. Zvyšuje energii. Odstraňuje otoky, působí protizánětlivě, snižuje teplotu i krevní tlak. Očišťuje kuřáky, regeneruje sliznice, celkově působí na posílení imunitního systému. Zahání depresi, trému a celkovou nervozitu. Pomáhá při padání vlasů, proti lámavosti nehtů. Zlepšuje funkci štítné žlázy, hlasivek, odstraňuje krční onemocnění. Je to kámen přátelství, štěstí a duševní inspirace.
Chryzopras
Vyrovnává srdeční rytmy, ostří zrak, je dobrou prevencí proti senilitě, pozitivně ovlivňuje funkci žláz.
Jantar
V léčitelství se jantar uplatňuje při léčení onemocnění močového měchýře, žlučníku, žaludku, při jaterních a střevních obtížích, při astmatu, bronchitidě, angínách, zánětech mandlí, při očních a ušních potížích, při bolestech zubů, revmatismu, závratích a hormonálních poruchách, příznivě působí i na hlasivky.
Jaspis
Je účinný při bolestech u srdce, zrychleném tlukotu, poruchách srdečního rytmu a nervozitě. Jaspis se nosí při sobě při poruchách srdeční činnosti a píchání v boku. Čistí a stabilizuje auru, přináší zdraví a sílu a odstraňuje jedovaté látky z oběhového systému, krve a jater. Nabízí oporu při stresu a uklidňuje. Zajišťuje rovnováhu duševní, citovou a tělesnou. Pomáhá během dlouhodobých nemocí a dodává energii. Voda aktivovaná jaspisem působí na rovnováhu minerálů v těle, na oběhový systém, trávení a funkci pohlavních orgánů. Jaspis dále působí na akutní revmatické bolesti, ischias.
Chrání před těžkými sny, zastavuje různá krvácení. V léčitelství pomáhá při nemocech krve (leukémii), alergiích, zažívacích potížích, nemocech krku, vředových onemocněních, ženských nemocech, snižuje také horečku. Je velmi účinný při zhoubných nádorech a jako prevence proti nim. Užívá se při léčení ledvinových kamenů, ledvin a močového ústrojí vůbec. Čistí plíce od zplodin z cigaret. Podporuje nezištnost a skromnost.
Karneol
Léčitelé doporučují karneol k zastavení krvácení, dodávání mužnosti a snižování horečky. Karneol se využívá při léčbě cukrovky, střevních chorob, pomáhá při vředových onemocněních a nemocech trávicího traktu, podporuje funkci ledvin, sleziny a střev. Pomáhá také při křečových žilách a revmatismu. Posiluje aktivitu a koncentraci. Dodává energii. Uklidňuje a odstraňuje trému. Vzbuzuje lásku.
Tento kámen člověka uzemní a ukotví v současné realitě. Jde o silně stabilizující kámen s vysokou energií. Pomáhá nám vyrovnat se s průběhem životního cyklu a zahání strach ze smrti. Pomáhá překonávat všechny druhy závislostí a posiluje víru v sebe sama. Umí proniknout ke kořenu problému. Posiluje metabolismus, aktivuje první čakru, a proto je ideálním kamenem při potížích s plodností u mužů i žen. Velmi pomáhá při onemocnění kostí a kloubů, šlach a ledvin. Pomáhá zlepšovat srážlivost krve a pomáhá organismu lépe vstřebávat minerály a vitamíny. Na psychické úrovni pomáhá při neuralgii a depresích. Kerneol je vhodný na výrobu elixíru.
Křišťál
Léčitelé používají křišťál při léčení vnitřních nemocí (zažívání, játra, žaludek, žlučník), srdečních a nervových nemocí, proti bolestem hlavy. Pomáhá při dýchacích potížích, nachlazení, nemocech očí, leukémii a při kožních onemocněních. Působí dobře při onemocnění štítné žlázy. Mírní cestovní horečku a stres, podporuje imunitní systém. Čistí prostor od negativní energie.
Křišťál s rutilem
Léčí astma, bronchitidu, nemoci dýchacích cest. Ochraňuje.
Lazurit (lapis lazuli)
Potlačuje teploty, vyrovnává vysoký krevní tlak, utišuje bolesti během menstruace, užívá se i při léčbě astmatu, epilepsie, onemocnění žlučníku, při zánětech očí. Zmírňuje deprese, bolesti hlavy a nespavost pramenící z nervozity. Při špatném krevním oběhu.
Malachit
Zvyšuje vytrvalost a dodává energii. Pomáhá při nemocech srdce. Podporuje léčbu kolik, poruch vidění (zákaly), dále léčí zánět, astma, roztroušenou sklerózu, revma, vředová onemocnění, padoucnici. Podporuje funkci slinivky břišní a slezinu, odstraňuje škodlivé látky z těla, omezuje růst tukové tkáně.
Onyx
Zvyšuje odvahu. Pomáhá při vypadávání vlasů  a problémech se sluchem.
Opál
Pomáhá při očních chorobách
Obsidián
Léčitelé považují obsidián za velmi vhodný prostředek proti infekčním a virových nemocem. Pomáhá také při zánětech a zažívacích potížích, upravuje funkci střev. Posiluje víru.
Rodonit
Proti strachu, stresu, neklidu a bolestem hlavy.
Růženín
Kámen dobra, zdraví a lásky. Přináší ničím nepodmíněnou lásku. Odstraňuje skleslost a pomáhá proti strachu a nostalgii. Pomáhá při střevních problémech, využívá se i při léčbě žaludku. Uklidňuje a posiluje srdeční činnost, působí na roztroušenou sklerózu. Současně posiluje sebedůvěru a mírní deprese.
Sagenit v křišťálu
Sagenit je žlutá jehličkovitá odrůda minerálu rutilu.
Je doporučován při léčení nemocí dýchacích cest (bronchitida, rýma, astma, kašel), pomáhá hlasivkám.
Sardonyx
Zajišťuje šťastné partnerství, léčí melancholii.
Smaragd
Barva: sytě zelená
Smaragd pomáhá při bolestech srdce spojených s bolestmi žaludku, které jsou schopny vyvolat žlučníkovou koliku nebo srdeční infarkt. Dále léčí záněty dutin, plic a krku, také páteř a svaly, zlepšuje vidění a detoxikuje játra. Přináší úlevu při revmatizmu a cukrovce. Jedná se o kámen regenerace a uzdravení. Pomáhá také při klaustrofobii, rozšiřuje vědomí, přináší moudrost, bystrost úsudku a pravdu. Posiluje po infekčních chorobách. Působí při léčení zhoubných nádorů, zde však doporučuji k tomu přímo určenou kombinaci. Kámen přivolává domácí štěstí a věrnost a blahodárně působí na partnerské vztahy. Otevírá srdeční čakru, zajišťuje tělesnou, citovou i duševní rovnováhu.
Sodalit
Má uklidňující vliv na nervový systém, dodává odvahu, sebedůvěru, klid, rozvahu a koncentraci. Posiluje imunitní systém. Odstraňuje poruchy látkové výměny, snižuje vysoký krevní tlak a chronické teploty.
Sokolí oko
Pomáhá při nemocech plic.
Stillbit
Tento kámen je jedinečný při léčení mozkových poruch. Doporučuje se u roztroušené sklerózy, epilepsii, schizofrenii, po úrazech mozku, u nedonošených dětí apod. Jde o silný detoxikační prostředek. Nejúčinnější je vyrobit si z něj elixír. Kámen aktivovaný jako elixír – kámen je speciální technikou očištěn a zasvěcen. Chvíli jej podržte v ruce a položte na dno skleněného džbánku. Zalijte nejlépe vodou ze studánky nebo vodou filtrovanou. Kámen vytvoří elixír po 24 hodinách.
Tygří oko
Činí svého majitele odvážným a sebevědomým. Zbavuje melancholie. Pomáhá léčitelům mírnit deprese, odstraňovat oční potíže (hlavně infekce), léčit nemoci plic (nachlazení, dýchací potíže, angíny, bronchitida, astma) a ledvin. Výrazně posiluje aktivitu, koncentraci a sebedůvěru.
Tento kámen v sobě propojuje zemskou energii a energii sluneční. Vyrovnává činnost levé a pravé mozkové hemisféry. Na fyzické úrovni je to hlavně kámen dýchacích potíží – astma, záněty průdušek, alergie, dýchavičnost, zápaly plic, oslabené dýchací orgány u kuřáků apod. Aby se účinek kamene mohl dostatečně projevit, je třeba pít elixír z kamene a zároveň si jej přikládat na brzlík (hrudní kost).
Kámen je vhodný na přikládání i výrobu elixíru.
Tyrkys
„Šťastný kámen", má přinášet štěstí a úspěch. Odstraňuje nespavost a upravuje tělesné funkce, působí proti toxickým látkám a zamezuje nadměrnému hubnutí.
Vltavín
Pozitivní léčivou energií odstraňuje únavu, malátnost, zvyšuje imunitu organismu, zmírňuje a odstraňuje bolesti hlavy.
Záhněda
Odstraňuje nervozitu, posiluje koncentraci, pomáhá při sluchových onemocněních. Utišuje bolesti a kladně ovlivňuje léčbu vaziva, infekcí a rakoviny. Ochraňuje.
Kameny harmonizující člověka při psychických problémech
Aktivovaný sillimanit, oranžový kalcit, růženín
Sillimanit
Kámen se silným zklidňujícím účinkem.
Oranžový kalcit
Kalcit je zesilovač a čistič energie. Z lidského těla umí odstranit nečistou energii, která člověka oslabuje a omezuje. Zejména pomáhá, když člověk ztrácí naději, vůli či nemá motivaci. Uvádí do rovnováhy citové napětí a nahrazuje ho klidem a vyrovnaností. Kámen zvyšuje sebedůvěru a posiluje schopnost překonávat nezdary.
Růženín
Kámen nepodmíněné lásky a nekonečného míru. Jde o jeden z nejdůležitějších kamenů pracujících na úrovni srdce. Srdce otevírá a čistí na všech úrovních. Vnáší do něj vnitřní hojení a lásku k sobě samému. Uklidňuje v době krizí a ve chvílích traumat, je opravdový léčitel citů. Hojí vnitřní bolest a strádání. Pomáhá při Alzheimerově a Parkinsonově nemoci a při stařecké demenci.                                                                                                                             Kameny jsou určeny na výrobu elixíru.
Kameny harmonizující člověka při onemocnění rakovinou
Aktivovaný smaragd, červený granát, vltavín
Energie, kterou vytvářejí tyto kameny, je velmi účinnou pomocí při nádorovém onemocnění. Každý z těchto kamenů dokáže vodě, do které je ponořen, předat ty správné informace. Tyto informace ve spolupráci s dalšími kameny vytváří jedinečné informační pole, které pak člověku pomáhá uzdravit se i z tak vážné nemoci jako rakovina. V těchto případech je třeba přidat elixír z kamenů na miazmata.
Smaragd
Kámen regenerace a uzdravení. Podle sv. Hildegardy je to jeden z nejúčinnějších kamenů na léčení člověka, neboť jeho zelená síla posiluje vitalitu člověka. Z mnoha pramenů se dozvídáme, že již v dávných dobách pomáhala síla jeho zelených paprsků léčit zhoubné nádory. V duševním životě pomáhá v období krizí a duševních nezdarů.
Červený granát
Tento kámen je schopen předávat silnou energii. Pomáhá člověku nabrat nové síly a též je obnovovat. Pročišťuje čakry od negativní energie, regeneruje tělo, pomáhá při vstřebávání vitamínů a minerálů a co je nejdůležitější – regeneruje naši DNA.
Vltavín (moldavit)
Kámen nového věku, přisuzuje se mu mimozemský původ. Jedná se o vzácný kámen, který má svou vlastní kosmickou duši, díky níž se může člověk dostat do kontaktu s osvícenými Mistry. Je obdařen mimořádně velkými vibracemi, které otevírají a čistí různé bloky. Vltavín celkově podporuje proces léčení tím, že hledá a uvolňuje zdroje nerovnováhy v lidské bytosti. Na tělesné úrovni spouští mocné přívaly energie směřující do těla. Kameny jsou určeny na výrobu elixíru.
Miazma
Aktivovaný danburit, unavit, jantar, ametyst
Miazmata jsou dle zakladatele homeopatie Hahnemanna znečištění informačního pole člověka. Jde o onemocnění, která se vyskytovala v rodině, a to i v minulých generacích, nebo jde o nemoci, které prodělali v určité podobě lidé přímo. Můžeme říci, že se také jedná o určité bloky, které znemožňují uzdravení. Hahnemann definoval tři základní miazmata, kterým je třeba věnovat pozornost:
  1. Psora, kterou spojoval s potlačenými kožními problémy a leprou
  2. Sykóza související s potlačenou kapavkou
  3. Syfilitida – potlačený syfilis
Tuberkulózní miazma, které bylo objeveno v poslední době, se projevuje jako škodolibost u dětí.                                                                                                                                                                 Lidé s rakovinou mají většinou všechna miazmata, proto je vhodné pít elixír Miazma i elixír na rakovinu. Mezi elixíry je potřeba mít tři hodiny odstup, tak např. elixír Miazma pijeme dopoledne a elixír na rakovinu odpoledne.
Mnohdy právě urputné ekzémy, výtoky, opary, vředy, neurologické potíže a jiné, jsou důsledkem potlačených miazmat. Kombinace těchto kamenů dokážou pomoci vyčistit všechna miazmata.
Danburit
Silně duchovní kámen, přenáší očišťující vibrace a pracuje hlavně se srdeční energií. Umí nás propojit s andělskou říší a jeho oslnivá brilantnost je výsledkem působení kosmického světa. O tomto kameni se mnohdy mluví ve spojení s buddhismem, kde jeho krystaly přinášejí osvícení. Tento kámen pomáhá zvládat hluboké zásadní změny a dodává schopnost nechat minulost minulostí. Jeho výjimečnost spočívá ve schopnosti očišťovat karmu a odhalovat miazmata, pomáhá v další cestě. Danburit pomáhá duši, aby se mohla vydat novým směrem, je-li to potřeba. Pokud se krystal umístí k lůžku umírajícího, pak jej bude provázet na druhou stranu a umožní, aby jeho vědomí prošlo žádoucí duchovní proměnou.
Unakit
Čistí nerovnováhy nacházející se v blízké či vzdálené minulosti, ať leží v jakékoli rovině. Tím, že je dokáže vytáhnout na hladinu, jim umožní proměnu.
Jantar
Jantar ve skutečnosti není krystal, jde ztuhlou a zkamenělou pryskyřici stromů. Má silné spojení se zemskou energií a je vodičem vyšších energií. Má opravdu silnou a léčivou moc, která z těla odvádí nerovnováhu a přispívá k uzdravení. Na tělesné rovině nabíjí tělo silnou zářivou energií, která vyplývá z jeho sluneční barvy. Pohlcuje bolest, léčí štítnou žlázu a působí jako přírodní antibiotikum. Přispívá k uzdravení jater, sleziny, slinivky, ledvin a močového měchýře. Dokáže pomoci také při potížích s klouby.
Ametyst
Kámen s velkou silu, mocnou ochranou a vysokými spirituálními vibracemi. Jako přírodní sedativum blokuje geopatogenní zóny a energie s negativním dopadem na člověka. Má velmi silnou a očistnou moc. Na nejjemnější úrovni udržuje kámen rovnováhu mezi tělesným, duševním a emocionálním tělem a také zajišťuje jejich harmonické propojení. Ametyst napomáhá v přijímání nových myšlenek, jeho energie dokáže pomoci mysli se očistit od všeho negativního a otevírá jí možnost nahlédnout na minulé děje z jiného úhlu pohledu. Jde o kámen moudrosti a soucitu.                                                                                         Kameny jsou určeny na výrobu elixíru.