Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kameny na harmonizaci čaker

8. 2. 2012

 

KAMENY NA HARMONIZACI ČAKER

Energie krystalů, jejich "povahové" a barevné sounáležitosti s čakrami člověka harmonizují a uvolňují disharmonie a poruchy funkce čaker. Čakry jsou energetická centra a je možné si je představit jako barevné vířivé prstence.
Přikládáním léčivých krystalů lze zharmonizovat jednotlivé čakry.
Účinky drahokamů na lidskou duši a psychiku jsou prokazatelné, stejně jako jsou prokazatelné účinky barev.
Některé krystaly se pro své schopnosti velmi osvědčují při meditacích. Následným uvolněním těla, mysli i ducha je organismu umožněno čerpání léčebných sil, nebo chcete-li energie krystalů, probuzení a koncentrace duševní síly dřímající v každém člověku a tím spuštění jeho samo-léčebných procesů.

Kameny pro harmonizaci 1. čakry
Červený jaspis:Zeleno-červený jaspis spojuje s elementární silou a trpělivou láskou Matky Země. Učí nesobeckosti a skromnosti. Pročišťuje a transformuje fyzické tělo a umožňuje, že si umíme ze síly a klidu vytvořit pocit bezpečí v přirozeném běhu života.
Granát: Dává životní sílu, sílu vůle a sebedůvěru. Povzbuzuje sexualitu a pomáhá ji přetransformovat na vyšší sílu. Na tělesné úrovni pomáhá při onemocnění pohlavních orgánů a posiluje krevní oběh.
Červený korál: Dodává vitální energii a sílu. Podporuje tvorbu krve, dává stabilitu a zároveň pružnost, která pomáhá zůstat v proudu životních událostí vnitřně pevný.
Rubín:
Zprostředkovává kreativní energii vedoucí k očištění a proměně. Vytváří harmonické spoje mezi tělesnou a duševní láskou, mezi sexualitou a duchovnem, což přináší nové zážitky.
Blahodárný kamenný elixír stability a vitality pro 1. čakru
Hematit:Dodává pevnost a sílu, působí stavebně na tělo, mobilizuje skryté síly. Pomáhá při stavech slabosti a podporuje proces uzdravování po nemoci,má schopnost rušit geozóny, pomáhá spolu se Záhnědou a Turmalínem v boji proti rakovině.
Turmalín:Vhodný na neduhy vzniklé působením geozón.Od podivných úzkostí, agresivity, bezdůvodné únavy až k nejtěžším nemocem, jako je arteroskleróza či roztroušená skleróza atd.
Červený jaspis:Posiluje krev, propůjčuje vitalitu, stabilitu a trpělivost. Pročišťuje a transformuje fyzické tělo a pomáhá vytvořit si pocit bezpečí v přirozeném běhu života.
Granát:Dává životní sílu, vlastní sílu vůle. Povzbuzuje sexualitu a pomáhá jí přetransformovat na vyšší sílu. Na tělesné úrovni pomáhá při onemocnění pohlavních orgánů a posiluje krevní oběh. Nadšení a vytrvalost, dovést vytyčená předsevzetí ke zdárnému cíli. Posiluje naši vůli, jistotu v krizových situacích, zmírňuje depresi.
Červený korál:Dodává vitální energii a sílu. Podporuje tvorbu krve, dodává stabilitu a zároveň i pružnost, takže člověk zůstává v proudu životních událostí vnitřně pevný.                                                                                                           
Achát:Podporuje vážnost, pevnost a vyrovnanost. Pomáhá rozpouštět záporné emoce a chrání vnitřní podstatu člověka, působí stavebně na rozmnožovací orgány. Podporuje naše vnitřní dítě, pomáhá udržet rovnováhu ve zmatcích a útrapách každodenního života, zůstat sami sebou a dokázat odvahu a vytrvalost. 
 
Kameny pro harmonizaci 2. čakry
Karneol:Spojuje s krásou a s tvořivou silou Země. Pomáhá prožívat každý okamžik a posiluje koncentraci. Oživuje schopnost tvořivě se projevovat.
Měsíční kámen:
Otevírá vlastní vnitřní bohatství pocitů. Pomáhá spojovat s citlivou, vnímavou a snivou stránkou vlastní podstaty, přijmout ji a integrovat do osobnosti. Zbavuje strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálního hospodářství.
Blahodárný elixír spokojenosti a emoční vyrovnanosti pro 2. čakru
Karneol: Nechává volně proudit naši vitalitu, probouzí naše tvůrčí schopnosti. Dodává pocit spokojenosti. Zastavuje krvácení, snižuje horečku, tiší rozbouřenou krev, uklidňuje, pomáhá při vředových onemocněních a nemocech trávicího traktu. Využívá se při střevních chorobách.                                                                                                                      
Jadeit:podporuje imunitní systém organismu, léčí ledvinové nemoci a choroby, vyrovnává srdce a emoce, odstraňuje křečovitost a dodává tělu pocit spokojenosti. Je kamenem dobrého materiálního zabezpečení. Zabraňuje únavě, prodlužuje život. Léčí ledvinové kameny, ženské nemoci a odstraňuje poruchy plodnosti, má blahodárný vliv na plodnost.              
Adulár – Měsíční kámen: Je velmi silný při úplňku, v té chvíli získává silný lesk. Používá se při epilepsii, ledvinových a žlučníkových kolikách. Rozvíjí ženské vlastnosti - plodnost, laskavost, soucitnost, mírnost, jemnost a probouzí intuici. Podporuje lymfatický průtok, zabraňuje otokům. Otvírá vlastní vnitřní citové bohatství, zbavuje strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálních procesů a funkci vaječníků.
Kameny pro harmonizaci 3. čakry
Tygří oko: Ochraňuje před negací a pomáhá harmonizovat zdravé sebevědomí.
Jantar: Zprostředkovává vhled jak se v životě realizovat. Propůjčuje také "šťastnou ruku" pro podnikání. V tělesné rovině očišťuje organismus, vyrovnává trávicí a hormonální systém a čistí a posiluje játra.
Topas: Zlatožlutý topas pomáhá naplňovat léčivou silou. Prohlubuje uvědomění, bdělost a jasnost, radost a živost. Posiluje a stimuluje celé tělo a podporuje tělesné i duševní trávení.
Citrín:Pomáhá navozovat vnitřní pohodu, teplo a živost, jistotu a naději. Přitahuje vnitřní a vnější hojnost a podporuje tě při uskutečňování tvých cílů. V tělesné oblasti podporuje vylučování jedovatých látek a pomáhá při zažívacích potížích a cukrovce. Oživuje krev a nervovou činnost.
Blahodárný kamenný elixír sebevědomí a ochrany charisma osobnosti pro 3. Čakru
Jantar: dodává energii, proti strachu, prokrvuje, aktivuje vlastní síly k dosažení našich cílů. Používá se při cévních onemocněních, bolestech hlavy, očí, při vadách zraku, úplavici, nabízí ochranu od negativních energií, pomáhá odstraňovat úzkost, nervozitu, křeče, napětí a překážky jsou překonatelné, má ochrannou moc. - podporuje proces léčení vlastní vůlí.   
Citrín: chrání před negativním zářením, pro jasné myšlení, kreativitu, aktivuje řešení při nových projektech, pomáhá redukovat váhu, Jeho silný účinek na poruchy zažívacího ústrojí, cukrovku a na očištění střevního traktu od balastu a jedovatých látek, pomáhá harmonizovat vůli a otevírá možnosti v životě, světlou stránku života, eliminuje snahy po sebepoškozování.     
Tygří oko: proti nervozitě, odstraňuje psychické bloky, nabíjí, dodává sebevědomí, hravost, spontánnost, posiluje 3. čakru, dodává a chrání svého majitele před okolními vlivy, jako negativní energie, pomluvy. Pomáhá ustát si svá rozhodnutí a čelit kritice a soudům. Podporuje sebelásku, víru v sebe své činy, léčí žaludeční potíže psychického původu.
Kameny pro harmonizaci 4. čakry
Růženín: Podporuje jemnost, něhu a lásku. Obklopuje duši láskyplnými vibracemi, které léčí všechny rány srdce. Tvá duše se může stále více lásce otevírat a více lásku dávat.
Růženín učí sebe sama přijímat a milovat, pomáhá otvírat srdce projevům lásky.
Turmalín:Růžovo-červený turmalín tě vyvádí z příliš zúžených pocitových struktur, otvírá a rozšiřuje ti srdce. Otvírá tvé vědomí radosti plynoucí z lásky. Spojuje tě se ženským projevem božské lásky, který je vyjádřen v kráse stvoření, přirozené veselosti, tanci a hře. Tak spojuje různé výrazové formy světské i božské lásky.
Obzvlášť vhodné pro čakru srdce jsou i růžové turmalíny se zeleným okrajem, které se často prodávají nařezané na plátky. Zde jsou kvality růžovo-červeného turmalínu v léčivých harmonizujících vibracích zelené.
Kuncit: Pomáhá růstu nesobecké a bezpodmínečné lásce. Podporuje přímočarost a přivádí stále znovu na cestu lásky.
Smaragd: Smaragd je kámen všeobjímající lásky, protože posiluje a prohlubuje lásku na všech úrovních. Ukazuje oblasti, kde tomu tak ještě není. Regeneruje, omlazuje, osvěžuje a uklidňuje.
Nefrit: měkké, zelené světlo nefritu přináší mír harmonii, moudrost srdce, spravedlnost a skromnost. Nefrit uvolňuje a uklidňuje srdce, nechává odhalit a prožít krásu všeho stvořeného a podporuje úctu a lásku ke Stvoření.
Blahodárný kamenný elixír hrdosti jedinečného Já a nepodmíněné lásky pro 4. čakru
Růženín:pomáhá léčit srdeční čakru.Probouzí v nás citlivost a vnímavost pro umění, oživí v nás fantazii, inspiraci a duševní tvořivost. Léčí rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavosti našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Dává sílu odpouštět - nám samotným i ostatním a učí sebelásce. Je kamenem lásky a lidského tepla, univerzální léčivý kámen, dodávající životní energii, zejména starým lidem.                            
Zelený Avanturin:Uklidňuje srdeční zmatky, má vyrovnávací vliv na city. Pomáhá obnovit léčivou sílu organismu, naši Duši otevřít se prosté kráse. Léčí kožní choroby nervového původu, léčí psychické disfunkce psychosomatického původu, především u dětí do 7let. Dodává vnitřní klid, léčí krátkozrakost, vhodný kámen pro příliv bohatství.                             
Růžový Achát:achát s černými žilkami pomáhá překonávat těžkosti "posiluje srdce, dodává člověku sílu, oblíbenost, veselost a lásku a pomáhá překonávat nepříjemnosti". Sen o achátu pokud má oko, tak znamená štěstí.                                                                                    
Zelený Turmalín - vnáší harmonii do mentálních oblastí a zakořeněné myšlení nahradit myšlením novým. Utěšuje bolest z lásky a pomáhá mírnit její škodlivé následky.
Rubelitje nejúčinnější pro harmonii 4. čakry, má barvu růžovou až temně červenou, je symbolem mateřské obětavé lásky v širším smyslu. Obdarovává nás vnímavostí pro procítění našich emocí a neutralizuje trýznivé konflikty v srdci, které nás přivádějí do pochybností a smutku.
Kameny pro harmonizaci 5. čakry
Akvamarín:Podporuje komunikaci s vnitřním já. Jeho vibrace dodávají čistotu, svobodu a šířku, takže se otvírá vizionářským schopnostem a intuitivnímu porozumění a pomáhá ho svobodně a tvořivě vyjadřovat.
Tyrkys:Pomáhá vyjadřovat duchovní ideje a poznatky a integrovat je do života na Zemi. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.
Chalcedon:Bělomodrý chalcedon působí pozitivně na štítnou žlázu. Má uklidňující a vyrovnávací účinek na stav mysli, působí proti podrážděnosti a přecitlivělosti. Svým uklidňujícím vlivem otvírá cestu k vnitřní inspiraci a podporuje schopnost sebe-výrazu slovem i písmem.
Kameny pro harmonizaci 6. čakry
Lapis lazuli:Zprostředkovává duši zážitek bezpečí v kosmu a otvírají věčnému životu. Vede tvého ducha do nitra, umocňuje jeho sílu a dopomáhá mu k poznání vyšších souvislostí. Podporováním intuice a vnitřního vidění nechává poznat skrytý smysl věcí a síly za nimi působící. Navíc ti dává hlubokou radost ze zázraku života a vesmíru.
Sodalit:Tmavě modrý sodalit zjasňuje rozum a podporuje koncentraci a soustředění. Dodává mírnost a posiluje nervy.
Kameny pro harmonizaci 7. čakry
Ametyst:Ametyst dává "živý klid", ve kterém zanikají všechny strachy a disharmonie, a budí důvěru a odevzdanost vůči silám Universa. Pomáhá propojit obě hemisféry a tiší prudké bolesti. Vede ducha k věčnosti, podporuje meditaci a inspiraci.
Křišťál:Je to kámen očisty. Vede člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohotvárnost života. Přináší jasnost a světlo duchu i duši a podporuje duchovní poznání. Pomáhá duši splynout s duší Universa. Uvolňuje blokády, ochraňuje a dává novou energii.